Paleo Mitybos Planas: kaip laikytis

Pateikiame jums, kaip laikytis 4 savaičių Paleo Mitybos Plano, kurio dėka jūsų kelionė į svekesnį gyvenimo būdą bus įdomi, kartais kupina iššūkių, skani ir galbūt keičianti jūsų gyvenimą! Čia jūs sužinosite naujų dalykų apie maistą, sugriausite senus įsitikinimus ir pakeiskite savo mitybos įpročius. Prieš pradėdami laikytis Paleo mitybos, atidžiai perskaitykite šį planą. Tai padės jums suprasti Paleo esmę ir išmokti viską, ko reikia, kad sėkmingai laikytumėtės šio plano.

Paleo Mitybos Planas

Pieš pradedant

Kas yra jūsų „kodėl”?

Prieš pradedant laikytis šio plano, atsakykite sau, kodėl ir kaip norite pasikeisti, kokios yra pagrindinės to priežastys. Ar jūsų tikslai yra susiję su jūsų sveikata, svoriu, o gal savijauta?

Gyvename laikais, kai dauguma iš mūsų turime problemų su mūsų įprasta mityba ir gyvenimo būdu. Užtenka pažvelgti į naujausią nutukimo, šiuolaikinių ir autoimuninių ligų statistiką. Arba apsidairyti kaip mes gyvename. Mūsų kasdienybė kupina lėtinių stresorių, blaškymosi. Mes daug laiko praleidžiame sėdėdami prie televizoriaus, kompiuterių, ant sofos. Mes valgome iš plastikinių indų, higienai naudojame chemines priemones. Mes praleidžiame mažai laiko lauke. Toks gyvenimo būdas veda mus prie svorio didėjimo, lėtinių uždegimų, energijos stokos.

Kaip vertintumėte savo savijautą skalėje nuo 0 iki 10?

 • Ar jums dažnai trūksta energijos dieną?
 • Ar pavalgę pietus jaučiate mieguistumą?
 • Ar jus užplūsta cukraus ir greito maisto potraukiai?
 • Ar jums dažnai pučia pilvą arba užkietėja viduriai?
 • Kaip dažnai jūs jaučiate nuotaikos svyravimus, dirglumą ir motyvacijos stoką?

Paleo mitybos plano tikslas yra padėti jums pagerinti sveikatą ir savijautą, pakeisti mitybos įpročius ir gyvenimo būdą. Besilaikant šio Paleo mitybos plano Jūs:

 • turėsite daugiau energijos,
 • numesite šiek tiek svorio,
 • pagerinsite virškinimą,
 • jūsų oda labiau spindės,
 • sustiprės imuninė sistema,
 • taps lengviau susikaupti,
 • pagerės miego kokybė.

Daugiau apie tai, kokių pokyčių tikėtis, galite skaityti čia: https://paleo.lt/paleo-mityba-kokiu-pokyciu-tiketis/

Pasiruošimas

Prieš pradėdami laikytis paleo mitybos plano pradėkite ruoštis. Peržiūrėkite savo maisto likučius. Suvartokite arba dar geriau – atiduokite kam nors perdirbtus maisto produktus, visus miltus, jų gaminius, pieną, saldumynus, alkoholį ir kavą. Per tą laikotarpį nuolat galvokite apie savo „kodėl”.

Paleo mitybos gidą galite rasti čia: https://paleo.lt/trumpas-paleo-mitybos-gidas/

Paleo maisto produktų sąrašas: https://paleo.lt/paleo-maisto-produktu-sarasas-ka-valgyti-ir-ko-vengti/


4 savaičių Paleo mitybos planas

Jūsų tikslas ateinančias 4 savaites yra laikytis nurodyto Paleo maisto gido. Žemiau pateikiame bendras gaires, kurių turėtumėte laikytis kartu su Paleo mitybos gidu.


1 SAVAITĖ

Valgykite tik Paleo maistą. Atsisakykite kofeino ir alkoholio. Tai yra jūsų griežčiausia ir sunkiausia savaitė. Fokusuokitės į savo „kodėl”, skaitykite apie Paleo gyvenimo būdą, tai jus įkvėps nenuleisti rankų. Teikite pirmenybę miegui – miegokite bent 8 valandas per naktį.

Sporto iššūkis: vaikščiokite kasdien 30 minučių.

Po keleto dienų jūsų organizmas greičiausiai pajaus detoksikacijos procesą. Jums gali imti skaudėti galvą, trūkti energijos. Tai truka apie vieną, dvi dienas. Tai visiškai normalus procesas – jūsų organizmas valosi nuo toksinų. Kad sušvelninti šį jausmą, gerkite daugiau vandens.


2 SAVAITĖ

Valgykite tik Paleo maistą. Nevartokite alkoholio. Toliau mokykitės apie mitybą ir sveikos gyvensenos įpročius.

Jūsų šios savaitės sporto iššūkis: 30 minučių ėjimas kasdien ir 30 sekundžių paprastas pratimas – lenta arba kitaip, plankas.


3 SAVAITĖ

Valgykite tik Paleo maistą. Nevartokite alkoholio, tačiau jei norite, įtraukite puodelį kavos (be karvės pieno!) į savo mitybą. Sutelkite dėmesį į miego stebėjimą ir gerinimą.

Sporto iššūkis: 30 minučių kasdieniniai pasivaikščiojimai, šiek tiek ilgesnis lentos laikymas ir pritūpimai.


4 SAVAITĖ

Valgykite Paleo maistą, nevartokite alkoholio. Šią savaitę turėtumėt pastebėti svorio pokyčius. Taip pat turėtų dingti noras saldumynams.

Šios savaitės sporto iššūkis: ėjimas, lenta, pritūpimai ir atsispaudimai. Turėtumėte jaustis tvirtesni nei bet kada!Po 4 savaičių

Praėjus šioms 4 savaitėms, jūsų oda taps skaisti, jausitės lengvesni, energingesni, nebepūs pilvo. Jūsų organizmas bus pilnai išsivalęs. Tai metas, kai į savo mitybą galite įtraukti tai, ko labiausiai pasiilgote. Galbūt tai bus ankštiniai augalai, pieno produktai, o galbūt šiek tiek alkoholio. Kad ir kas tai bebūtų, per vieną savaitę stenkitės įtraukti tik vieną naują rūšį. Tai padės jums pamatyti, kaip jūsų organizmas reaguoja į naująjį maistą. Galbūt pastebėsite, kad iškilo spuogų, o gal pradėjo pūsti pilvą. Vadinasi, šis maistas jums netinka. Jūsų organizmas daug geriau jaučiasi be jo. Todėl galbūt nuspęsite, kad toks maistas jums iš tikrųjų visai nereikalingas ir atsisakysite jo visai.


Sunku laikytis Paleo mitybos plano? O galbūt kyla daug klausimų į kuriuos nerandate atsakymų? Norite pasidalinti savo patirtimi? Parašykite – [email protected]. 🙂


Išbandykite 1 savaitės Paleo Mitybos Planą

Paleo mitybos planą sudaro:
– 1 savaitės mitybos planas, kuris susideda iš:
Sutrumpinto plano
Pilno mitybos plano su receptais.

Ko tikėtis laikantis Paleo mitybos?

 • Svorio kritimas
 • Švelnesnė ir lygesnė oda
 • Geresnis virškinimas
 • Sveikesni dantys
 • Hormonų balansas
 • Sumažėjęs organizmo uždegimas
 • Daugiau energijos ir geresnė savijauta