Paleo ir mėsa: ką vertėtų žinoti?

Populiarėjant įvairiems mitybos būdams, pasaulyje vis didesnį dėmesį susilaukia įvairūs požiūriai į mėsą. Pats mėsos vartojimas nuolat auga, tuo apčiu galima rasti vis įvairesnės nuomonės apie mėsos naudą ir neigiamą jos poveikį. Čia vertėtų nepamiršti to, kad kalbant apie neigiamą mėsos poveikį pamirštama paminėti, jog turima omenyje ne pati mėsa, o papildomos priemonės, naudojamos jos galiojimo laikui pratęsti – konservantai, sūdymas, rūkymas.

Skirtingi požiūriai į mėsą

Žmonės, kurie nusprendžia pakeisti savo mitybą ir pasirenka veganišką ar vegetarišką gyvenimo būdą dažniausiai tai daro dėl keleto priežasčių.

Kai kurie žmonės, pasirenkdami šią mitybą siekia pasipriešinti bet kokiam žiauriam elgesiui su gyvūnais. Jų tikslas, kad gyvūnai nebūtų naudojami maistui, drabužiams ar jokiems kitiems tikslams. Tačiau jiems visiškai normalu, kad gamtoje gyvūnai yra taip pat žudomi kitų gyvūnų.

Kai kurie atsisako mėsos, nes mano, kad valgyti mėsą yra nesveika. Dar kiti tiki nori būti ekologiškai atsakingais, nes mano kad galvijų auginimas kenkia aplinkai.

Paleo ir mėsa

Paleo mityba daug dėmesio skiria laimingai užaugintų gyvūnų mėsai. Tai gyvūnai, kurie kvėpavo grynu oru ir valgė žolę. Tokių gyvūnų mėsa yra sveika. Jų organizme Omega-3 riebalų kiekis yra didesnis. Mėsoje nėra hormonų ir antibiotikų. Paleo mityba remiasi natūralia gamtos mitybos grandine – tam, kad vienas organizmas gyventų, kitass turi mirti.

Kalbant apie gamyklose auginamus gyvūnus masinei mėsos produkcijai, kiekvienas žmogus turėtų jausti moralinę atsakomybę. Dauguma žmonių tokiose gamyklose elgiasi žiauriai su gyvūnais. Jie būna nepaknkamai maitinami ir girdomi, būna sužeisti ar serga, taigi, yra nelaimingi. Tai yra priežastys, dėl kurių Paleo mitybos principai rekomenduoja valgyti tik žole maitinamus gyvūnus. Tai gali būti ir ekologiškuose ūkiuose užauginti galvijai ir laukiniai gyvūnai ir jūros gėrybės.

Pasirinkus Paleo mitybą yra išreiškiama pagarba tiek gamtai, tiek savo savo kūnui, nes renkatės tik tai, kas yra naudinga jums. Tačiau, kad ir kokią mitybą toleruotumėte labiau, svarbiausia išlieka valgyti įvairų maistą, mažomis porcijomis ir vengti pusgaminių.


Paleo Mitybos Planas – 1 savaitė

Paleo mitybos planą sudaro:
– 1 savaitės mitybos planas, kuris susideda iš:
Sutrumpinto plano
Pilno mitybos plano su receptais.

Ko tikėtis laikantis Paleo mitybos?

  • Svorio kritimas
  • Švelnesnė ir lygesnė oda
  • Geresnis virškinimas
  • Sveikesni dantys
  • Hormonų balansas
  • Sumažėjęs organizmo uždegimas
  • Daugiau energijos ir geresnė savijauta
Paleo Mitybos Planas – 1 savaitė