Svorio metimas su Paleo mityba

Kalorijos yra svarbios mūsų organizmui. Jos – tai energijos matavimo priemonė. Įprastai galvojame, kad kalorijų gauname su maistu, o jas „sudeginame” sportuodami. Tačiau iš tiesų tai ne toks paprastas procesas kaip galvojame. Šiame straipsnyje aptarsime įprastas svorio metimo taktikas ir sužinosite, kodėl Paleo mityba yra ypač palanki svorio metimui.


Svorio metimas su Paleo mityba

Laikantis dietos įprastai žmonės kalba apie tai, kaip svarbu yra skaičiuoti kalorijas.

Kalorijų skaičiavimas apima:

 • Kalorijas, kurias gauname valgydami
 • Kalorijas, kurias sudeginame sportuodami.

Tačiau toks svorio metimo būdas nėra efektyvus. Skaičiuojant kalorijas neastižvelgiama į kitus labai svarbus procesus, kurie vaidina daug svarbesnį vaidmenį kaupiant ir deginant kalorijas. O jei ir būtų bandoma į tai atsižvelgti, žmogui būtų tiesiog per daug.

Kokie tai procesai, į kuriuos neatsižvelgiama?

Maistas

 • Skaičiuojant kalorijas, neatižvelgiama į žarnyno floros efektyvumą išgauti kalorijas iš suvalgyto maisto. Kalorijų pasisavinimas priklauso nuo maisto kokybės, vaistų vartojimo, streso lygio organizme, miego kokybės.

Kalorijų deginimas

 • Neasižvelgiama į medžiagų apykaitos greitį, kuris nustatomas pagal genetiką, ūgį, svorį, nutukimą, maisto kokybę, suvartojamų baltymų kiekį ir pan.
 • Pamirštama apie nefizinio krūvio termogenezę. Tam svarbu žinoti kiek patiriate nerimo, ar stovite ar sėdite didžiąją dienos dalį.
 • Neatsižvelgiama į genetiką – ką mūsų mamos valgė būdamos nėščios, ar tėvai nutukę, ar žindei ir pan.

Paleo metant svorį

Paleo mityba metant svorį skiraisi nuo kitų dietų, kurių laikomasi norint numesti svorio, tuo, kad besilaikant paleo mitybos svoris krenta automatiškai, tai reiškia, kad paleo mityba sureguliuoja žarnyno florą, išgydo žarnyno pralaidumą, maisto kokybė bei reikiamų mikroelementų vartojimas užtikrina svorio reguliavimą. Paleo taip pat pabrėžia ir miego, mankštos, streso valdymo svarbą, kurie taip pat vaidina svarbų vaidmenį norint numest isvorio.

Kaip turėtų atrodyti jūsų maistas lėkštėje norint numesti svorio su Paleo mityba:

 1. Bent delno dydžio gyvūninių baltymų arba 3-4 kiaušiniai
 2. Daug nekrakmolingų daržovių, tokių kaip brokoliai, kalafijorai, salotos, agurkai.
 3. Šiek tiek sveikų riebalų, avokadas, šoninė, alyvuogių aliejus.
 4. Kartais valgykite ir kai kurias krakmolingas daržoves, pavyzdžiui, saldžias bulves.

Tokia mityba automatiškai pasirūpins visų reikiamų maistinių medžiagų balansu jūsų organizme ir, svarbiausia, alkio kontrole.


Pratimai

 • Paleo mityba užtikrina, kad lieknėti galima ir nesportuojant! Pratimai nesudegina daug kalorijų. Tačiau neneigiama, kad mankšta gali padėti jūsų kūnui lengviau atsikratyti svorio.
 • Svarbiausia – reguliarumas. Pasirinkite tokią mankštą, kuri jums patinka ir tai darykite reguliariai. Tai gali būti joga, važinėjimasis dviračiu, netgi vaikščiojimas.

Kiti patarimai

 • Miegas labai svarbus svorio metimui. Miegokite 8 valandas kiekvieną naktį. Miegas bus kokybiškesnis jei miegosite visiškai tamsiame kambaryje.
 • Sumažinkite arba suvaldykite stresą savo gyvenime. Stresas kenkia jūsų medžiagų apykaitai. Jis didina potraukį patogiam maistui, paveikia insuliną, testosteroną ir skydliaukės hormonus.

Ko tikėtis?

Taigi, kai įtrauksite visus šiuos dalykus į savo kasdienybę, kaip galiausiai atrodys svorio kritimas?

Pirmosios kelios savaitės.

Iš pradžių dauguma žmonių pastebi labai greitą 3 – 5 kilogramų svorio kritimą per pirmąsias kelias savaites. Verta įsidėmėti, kad toks staigus svorio kritimas nesitęs amžinai: tai, ką jūs prarandate, iš pradžių daugiausiai sudaro vanduo. Taip yra todėl, kad kiekvienas gliukozės (angliavandenių) gramas mūsų kūne palaiko 3-4 gramus vandens. Taigi, sumažinus suvartojamų angliavandenių kiekį, jūs prarandate dalį vandens kartu su angliavandeniais. Tai nėra blogai, nes tai tik fiziologinis sumažintų angliavandenių kiekio poveikis.

Jei prieš laikantis Paleo mitybos, suvartodavote mažai angliavandenių, pirmosiomis savaitėmis svoris taip sparčiai nekris, kaip nutinka kitiems.

Sekančios savaitės.

Toliau svoris krenta lėtai ir tolygiai. Po šio pradinio greito svorio kritimo prasideda lėtas ir pastovus svorio metimo laikotarpis. Svorio kritimas neišvengiamai sulėtėja, nes nebėra vandens, kurį reikėtų numesti. Standartinis „vidutinio“ svorio kritimas yra nuo 1 iki 2 kilogramų per savaitę. Kiekvieną dieną jis gali svyruoti, kartais ir padidėti, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje jis vis tiek mažės.


Išbandykite Paleo Mitybos Planą

Paleo mitybos planą sudaro:
– 1 savaitės mitybos planas, kuris susideda iš:
Sutrumpinto plano
Pilno mitybos plano su receptais.

Ko tikėtis laikantis Paleo mitybos?

 • Svorio kritimas
 • Švelnesnė ir lygesnė oda
 • Geresnis virškinimas
 • Sveikesni dantys
 • Hormonų balansas
 • Sumažėjęs organizmo uždegimas
 • Daugiau energijos ir geresnė savijauta


Turite klausimų apie Paleo mitybą? Norite pasidalinti patirtimi ar aptarti mitybos aspektus? Parašykite komentarą arba laišką [email protected]. 😊


Šaltiniai:

The impact of sleep disorders on glucose metabolism: endocrine and molecular mechanisms – https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4381534/

Science Explains Why You Lose Water Weight – https://www.thoughtco.com/science-explains-why-you-lose-water-weight-4102879