Linų sėmenys: kaip juos laikyti?

Linų sėmenys – vienos iš naudingiausių žmogaus sveikatai augalų sėklų. Dėl įpatingų sėmenų sąvybių, jie yra jautrūs šviesiai, todėl yra linkę greitai oksiduotis. Dėl šios priežasties yra svarbu žinoti, kaip tinkamai laikyti linų sėmenis, bei iš jų gaminamus miltus, aliejų.

linu semenys kaip juos laikyti

Linų sėmenų laikymas

Nesmulkinti linų sėmenys kambario temperatūroje gali būti laikomi iki vienerių metų. Kitaip sakant, iki kito derliaus. Tačiau svarbu, kad linų sėmenys būtų laikomi sausoje vietoje, antraip pradės palėti. Taip pat svarbu nelaikyti sėmenų ant tiesioginių saulės spindulių – linų sėmenys saulėje oksiduojasi. Pirkdami linų sėmenis parduotuvėje, visada atkreipkite dėmesį į galiojimo datą, kuri privalo būti nurodyta ant pakuotės.

auksiniu linu semenys


Linų sėmenų miltų laikymas

linu semenu miltai

Linų miltus reikia laikyti vėsioje ir sausoje vietoje, temperatūra neturi viršyti 20 laipsnių. Antraip iš šių miltų pagaminta košė bus kartaus skonio.

Kai parduotuvėje įsigyjate linų sėmenų miltus minkštoje pakuotėje, parsinešę pirkinį namo būtinai supilkite šiuos miltus į keraminį ar stiklinį indą su dangteliu, tai užtikrins produkto tinkamumo laiką, kuris nurodytas ant pakuotės ar net ilgiau.

Patarimas: pabandykite įsigyti kuo mažesnį linų sėmenų miltų kiekį. Jie išties naudojasi ilgai, o tai tuo pačiu užtikrins, kad miltus sunaudosite per trumpesnį laiką


Linų sėmenų aliejaus laikymas

Linų sėmenų aliejus yra auskinės rudos spalvos, skaidrus. Kvapas gali truputį priminti žuvų taukų kvapą. Pirkdami linų sėmenų aliejų įsitikinkite, kad aliejus yra šalto spaudimo.

Linų sėmenų aliejų rekomenduojama laikyti kuo mažiau permatomame inde. Tai padeda ilgiau išsaugoti gerasias aliejaus savybes. Tai taip pat užtikrins, kad aliejus greitai nesioksiduosis ir ilgiau išliks šviežias. Idealiausia linų sėmenų aliejaus vieta – šaldytuvas.

Lino sėklų aliejaus galiojimo laikas yra mažas, atidarius indą, idealiausia suvartoti aliejų per 3-5 savaites, todėl patartina jį įsigyti kuo mažesniuose buteliukuose.

linu semenu aliejaus laikymas