Filmai Apie Maistą, Kuriuos Privalai Pamatyti

Jei nesate knygų mėgėjas, tuomet dokumentiniai filmai gali būti geras būdas šiek tiek labiau pasigilinti į mitybos temą. Dokumentiniai filmai dažnai atskleidžia mitybos mokslo istoriją, kalba apie maisto pramonę, kaip ji paveikė mūsų sveikatą, bei politinę korupciją, kuri leidžia įmonėms išsisukti nuo problemų. Ta išities „atveria” akis.

Internete galite rasti nemažai filmų apie maistą. Čia pateiksime keletą filmų, kurie gali jums būti įdomūs, jei domitės Paleo mityba ar tikruoju maistu. Nors dauguma čia aptartų filmų nėra specialiai taikomi Paleo mitybai, tačiau jie paliečia šiai mitybai svarbius klausimus, tokius kaip mėsos vartojimą, cukrų.


King Corn (2007)

Temos, kurios paliečiamos: kapitalizmas, gyvūnų teisės, aplinkos etika.

Du draugai nusprendžia persikraustyti iš rytinės Amerikos pakrantės į vidurio vakarus ir auginti kukurūzus, tikėdamiesi geriau suprasti kaip iš tikrųjų gaunamas jų kasdien valgomas maistas. Kukurūzai yra derlingiausi Amerikoje auginami grūdai. Kai jų dernius nuimamas, jie stebi, kaip jų užaugintas derlius naudojamas kuriant įvairius maisto produktus. Čia pradeda ryškėti nerimą keliančios šiuolaikinio maisto realijos.

Nuotrauka iš: athenacinema.com/

Food, Inc. (2009)

Temos, kurios paliečiamos: kapitalizmas, megakorporacijos, sveikata.

Dar vienas filmas apie Ameriką, bet tikrai vertas dėmesio. Amerikos maisto pramonę kontroliuoja megakorporacijos, kurios uždirba didžiulį pelną gamindamos tokį maistą, kurio prioritetas visai ne žmonių sveikata. Filme daug dėmesio skiriama požiūriui į sveikatą, tiriama, kaip maisto įmonių veikla sukelia sveikatos problemų, pradedant nuo apsinuodijimo maistu iki nutukimo ir 2 tipo diabeto. „Food, Inc.” atkreipia dėmesį, kad dauguma žmonių tiesiog nori pigaus maisto ir nelabai rūpinasi, kaip tai ir iš ko gaminama.

Nuotrauka iš: rottentomates.com

Fat Head (2009)

Temos, kurios paliečiamos: sveikata, riebalai, cholesterolis

Fat Head tai dokumentinis filmas apie tai, kaip filmo režisierius ir pagrindinis jo aktorius Tomas Naughtonas meta svorį laikydamasis greito maisto dietos. Taip, supratote teisingai – greito maisto dietos. Savo filme jis paneigia įprastą požiūrį į riebalus, cholesterolį, angliavandenius ir tikrąsias nutukimo ir lėtinių ligų priežastis. Jei bent kiek domėjotės Paleo mityba, tuomet nei vienas mitybos aspektas, paliečiamas filme jums nebus naujiena. Nors šis filmas remiasi pasenusiu ir pernelyg supaprastintu paaiškinimu, kaip angliavandeniai sukelia nutukimą (insulinas ir angliavandeniai yra daug, daug, daug sudėtingesnė tema, nei apie juos kalbama filme), tačiau šis filmas vis tiek yra puikus įvadas į požiūrį apie riebalus ir bent jau priverčia susimąstyti.


The Perfect Human Diet (2012)

Temos, kurios paliečiamos: sveikata, maisto evoliucija.

Šiame dokumentiniame filme tyrinėjama maisto tema, bei jo evoliucija. Filme, visame pasaulyje garsūs tyrėjai, mitybos specialistai, kalba daugiau apie maistą iš mokslo pusės, o ne iš politinės, skirtingai nei „Food, Inc.“ Filme tyrinėjama perdirbto maisto produktų tema ir paaiškinama, kaip pereinant nuo medžiotojų ir uogų rinkėjų kultūros į agrarinę visuomenę, pasaulyje prasidėjo problemos su antsvoriu.

Nuotrauka iš: pinterest.com

Fed Up (2014)

Temos, kurios paliečiamos: sveikata, cukrus.

Dokumentinis filmas „Fed Up” ypač daug dėmesio skiria cukrui ir didėjančiam cukraus vartojimui, kuris siejamas su mažai riebalų turinčia mityba. Kalbama apie priklausomybę nuo cukraus, kuri palyginama su priklausomybe nuo narkotikų.

„Fed Up“ filmas tyrinėja paradoksą: amerikiečiai niekada nebuvo labiau apsėsti dėl svorio metimo, nesilaikė dietų ir nesportavo daugiau nei šiais laikais, tačiau nutukimo lygis jau siekia nerimą keliantį lygį. Atrodytų keista, kaip šalis, kurioje, atrodo, visi laikosi dietos ir visi eina į artimiausią sporto klubą, pirmauja pagal antsvorį? Atsakymas, kurį atranda filmo kūrėjai, slypi cukruje. Perdirbtų maisto produktų gamintojai kritikuoja maisto produktuose esančius riebalus, norėdami vartotojus, besidominčius dietomis, paskatinti vartoti daugiau cukraus. Čia man prieš akis išnyra parduotuvėje esantys jogurtai, kuriuos reklamuoja Lietuvos sveikuoliai.

Nuotrauka iš: rottentomates.com