Sveiki kalėdiniai patiekalai

Daugumai iš mūsų įprasta Kalėdinį stalą nukloti įvairiausiais patiekalais. Neretai patiekalai būna ne patys sveikiausi. Naudojame miltus antriems patiekalams gaminti, majonezo mišrainėms. O kur dar visas saldumynų stalas! Net ir tiems, kurie įprastai valgo sveikai, tampa dideliu iššūkiu maitintis sveikai per šventes. Kodėl gi nepabandžius Kalėdas švęsti kitaip? Taip, kad po Kalėdų nebūtų viduje to graužuliuko, kuris sako „nu kodėl tiek daug valgei?”.

Siūlome jums ant Kalėdų stalo tiekti tik sveikus patiekalus! Iš savo receptų archyvo atrinkome patiekalus, kurie puikiai tiks pakeisti įprastus Kalėdinio stalo patiekalus. Juose nėra grūdų miltų, pieno produktų, pridėtinio cukraus. Pavalgę jausitės sotūs, neapsunkę ir pažadame – po švenčių svarstyklės neišgąsdins!

9 patiekalai sveikam Kalėdiniam stalui:


SVEIKI UŽKANDŽIAI KALĖDOMS

1. Gvakamolė

Įdomus faktas: gvakamolė kilmusi iš actekų genties. Jie gvakamole vadino iš avokadų gamintą padažą, kuris jų kalba reiškė sutrintas sėklides.

Gvakamolė, tai gaivininantis užkandis. Jį galima valgyti su pjaustytomis daržovėmis: morkomis, cukinijomis.


2. Linų Sėmenų Duona

Ši linų sėmenų duona – tai mažai angliavandenių turinti duona, ypač naudinga alternatyva jūsų įprastai duonai. Kepama 60 minučių.


PAGRINDINIAI PATIEKALAI

3. Sultinga vištiena kepta orkaitėje.

Turbūt žinote, ką reiškia iškepti sausą vištieną? Ji būna kieta, o skonis silpnas. Šis patiekalas nustebins – vištiena gali būti ir sultinga! Ruošiant šį patiekalą vištienos marinavimas trunka apie 20 minučių. Kepimas apie 15 minučių. Labai lengvas, daug ingredientų nereikalaujantis receptas.


4. Kalakutienos Kukuliai Azijietiškai

Nustebinkite artimuosius rytietišku skoniu. Išsikepę šių kukulių, dalį galite atsidėti į šaldiklį, o prireikus greitų pietų, atšildyti ir pasikepti su recepte pateiktu padažu.


5. Faršu įdarytos paprikos

Lengvas, skanus ir sveikas patiekalas. Tikrai norėsis suvalgyti ne vieną papriką.


DESERTAI

6. Apelsininis pyragas be grūdų

Drėgnas, purus, švelnaus apelsininio skonio pyragas be grūdų. Jame taip pat nenaudojamas pienas. Tikras paleo mitybos pyragas, papuošiantis jūsų kalėdinį stalą.


7. Paleo Cinamoninės Bandelės Be Grūdų

Bandelės kvepiančios tikromis Kalėdomis!


8. Citrininiai keksiukai (Paleo/keto)

Drėgnos tekstūros, su kiekvienu kasniu atsiskleidžia gavinantis citrininis skonis. Ir kokios Kalėdos be aguonų?


9. Sveiki Paleo/Veganiški Bananų ir Razinų Sausainiai

Nors ir ne imbieriniai, tačiau puikiai tinka kalėdiniui desertų stalui.